.

РусскийУкраїнськаEnglish

Экскурсії до печер Західної України


Ласкаво просимо на екскурсію до печери "Оптимістична"!Екскурсії в печеру Оптимістична для людей працюючих в експедиціях спелеоклубу Циклоп - безкоштовні!

Всім бажаючим відвідати печеру Оптимістична в пізнавальних цілях прохання звертатися:

Керівник проекту
Президент Львівського спелеоклубу «Циклоп»
Юдіна Наталія Валеріївна

Контактні телефони:

+38 097 2255877,  
+38 099 0708802,
+38 063 7278469,   
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Одне з найдивовижніших чудес, на які так щедра природа Тернопільщини - відома сьогодні у всьому світі печера Оптимістична.

Мільйони років приховувала вона свої таємниці в надрах Придністровського Поділля і була відкрита в 1966 році Львівськими спелеологами.

Печера Оптимістична - колосальна карстова порожнина, по своїй довжині змагається з іменитої Флінт-Рідж-Мамонтової (США).

На 238 кілометрах її лабіринтової системи розташовані зали, галереї та хімерні меандри ходів. Навіть найсміливіша фантазія не може підказати уяві, які таємниці приховують надра Придністровського Поділля, які дива чекають вас під землею!

Детальніше...

Печера Вертеба. Музей трипільської культури.

alt
 Загальна протяжність підземних ходів печери Вертеба становить 9 км. У печері створено єдиний в Україні підземний музей трипільської культури (5-3 тис. до н.е.), який є відділом Борщівського обласного краєзнавчого музею. Відвідувачі мають можливість здійснити подорож підземним світом печери, познайомитися з оригінальними знахідками трипільської культури і оглянути місця археологічних досліджень. Центральне місце в підземному музеї займає діорама, яка відображає сцени життя стародавніх трипільців. Електрифікований екскурсійний маршрут прокладений залами та коридорами печери довжиною 1 км. для різних категорій туристів. Для підготовлених груп існує спортивний маршрут.

Замовити екскурсію можна за телефоном:
 03541 - 2-16-92 (Борщівський краєзнавчий музей);
 0972891649 (Дудар Олександр Володимирович);
 0973840975 (Бойко Мирослав Іванович).

Экскурсія в печеру «Атлантида»

Печера розташована у схилі мальовничої долини річки Збруч біля села Завалля Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.

Легенда розповідає, що у верхній частині схилу, над печерою, колись стояла невелика церква. Одного разу вона "завалилася" під землю в карстовий провал, після чого село і було названо завалом. Про печери тоді ще не знали, але люди розуміли, що подібні явища пов'язані з порожнечами під землею.

У 50-х роках у схилі долини був закладений кар'єр з видобутку гіпсу. Довго він не проіснував, тому що в вісімнадцятиметровій товщі гіпсу виявилося безліч великих і малих пустот. У стіні кар'єру залишалося кілька печерних отворів, які тривалий час не привертали нічиєї уваги.

У 1968р юні київські спелеологи обстежили ці отвори. За одним з них виявилася невелика печера, що закінчується замитими глиною тупиками. Щоб розкопати хід, який видався спелеологам перспективним, знадобилося кілька експедицій. І нарешті, влітку 1969р багатометровий розкоп привів до великого залу, яким починалася велика печерна система. Вже перше побіжне обстеження показало її незвичайність. Чіткі скульптурні форми ходів і залів, розташованих трьома ярусами, величезна кількість прекрасних гіпсових кристалів різноманітних форм і забарвлень.

Екскурсія в печеру «Млинки»

Перша інформація про печеру Млинки з'явилась у районній газеті "Нове життя" 25 червня 1960 року. Назвав печеру автор статті М. Біль, учитель школи села Угринь. Повідомлялось, що у мальовничому куточку хутора Млинки на схилі пагорба помітні два отвори - вхід у величезний підземний зал печери. Про існування цього залу відомо з давніх-давен. Місцеві жителі, добуваючи гіпс для господарських потреб, розширили його і натрапили на щілини, через які можна було проникнути у лабіринти печери, але страх перед невідомим не дозволяв рухатися далі.

Першими, хто наважився пролізти через щілини, були гуртківці Обласної туристичної станції під керівництвом В. Радзієвського. Перед ними відкрилися чудові підземні краєвиди. При світлі свічок стіни печери іскрилися і переливалися мільйонами найдрібніших кристалів гіпсу, створених особливим підземним мікрокліматом. Згодом гуртківці зробили опис печери, склали план ходів, провели дослідження мікроклімату та спелеофауни.

Екскурсія в печеру «Угринь»


За два кілометри на захід від входу в печеру Млинки, на цьому ж правому березі Млиночків, в околицях села Угринь знаходиться велика вирва, на дні якої чорніє вхід в Угринську печеру.

Злегка нахилившись, потрапляємо у вхідний зал "Вестибюль", що простягається на 20 метрів у глибину гори.

Ближня частина печери відома ще з першої половини ХХ століття. Історія відкриття печери така. На горі добували гіпс, його випалювали і перемелювали на борошно, яке використовувалось у будівництві. Для поміщика пана Потоцького із гіпсового каміння виготовляли різні прикраси: попільниці, шкатулки, статуї. Робітники, що добували гіпс, пробили малий отвір у землі, але не звернули на це уваги.

У 1934 році вчитель з місцевої школи Отецький зацікавився цим отвором в горі. Він розкопав його і натрапив на великий підземний зал.

 З 1935 року печера Угринська стала цілком доступна для туристів. На вході було збудовано браму, на якій встановили напис: "Вхід у підземні лабіринти - платний". При печері утримувався платний провідник, що проводив екскурсії в печеру за вхідними квитками.

ЗУРСГС Сайт спелеологів »


Погода в Королівці »

Контакти »

Контакти

Экскурсії до печер »

Статистика »

Сьогодні185
Вчора394
На цьому тижні579
В цьому місяці10682
Всього689148