.

РусскийУкраїнськаEnglish

Ласкаво просимо на екскурсію до печери "Оптимістична"!Екскурсії в печеру Оптимістична для людей працюючих в експедиціях спелеоклубу Циклоп - безкоштовні!

Всім бажаючим відвідати печеру Оптимістична в пізнавальних цілях прохання звертатися:

Керівник проекту
Президент Львівського спелеоклубу «Циклоп»
Юдіна Наталія Валеріївна

Контактні телефони:

+38 097 2255877,  
+38 099 0708802,
+38 063 7278469,   
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Одне з найдивовижніших чудес, на які так щедра природа Тернопільщини - відома сьогодні у всьому світі печера Оптимістична.

Мільйони років приховувала вона свої таємниці в надрах Придністровського Поділля і була відкрита в 1966 році Львівськими спелеологами.

Печера Оптимістична - колосальна карстова порожнина, по своїй довжині змагається з іменитої Флінт-Рідж-Мамонтової (США).

На 238 кілометрах її лабіринтової системи розташовані зали, галереї та хімерні меандри ходів. Навіть найсміливіша фантазія не може підказати уяві, які таємниці приховують надра Придністровського Поділля, які дива чекають вас під землею!

Перший сюжет, Унікальна спелеособака

Другий сюжет, про печеру Оптимістична


Третій сюжет, про печеру Оптимістична


Четвертий сюжет, про печеру ОптимістичнаМініралогічний музейВас вразить незвичайний печерний ландшафт, різноманітність унікальних натічних і кристалічних утворень. Цей маршрут під кам'яним небом залишиться у вашій пам'яті на все життя.

У далекому 1966 році, в травні місяці, два самих упертих оптиміста львівського спелеоклубу «Циклоп» потрапили в нову, незвідану порожнину в землі. І з цього моменту печера не втомлюється дивувати і захоплювати своїх дослідників.

Як тільки переступаєш поріг вхідного грота тут же опиняєшся в ні на що не схожому підземному світі.

Вхідний район печери не виблискує святковим печерним оздобленням. Цей район як гірський старець бачив багато і перемог, і поразок. Цей район по-своєму прекрасний. Тут печера спокійна, сповнена величі і прості. Галерея «Ювілейна» - 10-річчя спелеоклубу «Циклоп».

Галерея «Вічно Юних» - вікове бажання придбати мікстуру вічної молодості і бажано винайти вічний двигун.

Зал «Циклоп» - знак подяки тому, хто, подолавши втому і почуття небезпеки, відкрив для мільйонів людей неповторний світ казкового підземелля. Це місце першого базового табору, який наважилися поставити спелеологи в печері.

Наш шлях лежить між величезними брилами і скельними колонами - залишки обвалів, приголомшливих печеру в незапам'ятні часи. Пройшовши крізь завал потрапляємо в «Центральний» район печери.

У «Центральному» районі незвичайний густий лабіринт. Наступний хід знову ділитися на два, а то і на три. Коридори то вже і нижче, то ширше і вище, незвичайний і дикий хаос похмурих гротів.

Район «Шляхетний». Погляд не провалюється в темну порожнечу, а все частіше і частіше зупиняється на який-небудь підземної дивину. А галерея «Радіо Люкс» нагадує «Алмазний фонд», навколо галереї печера створила свій мінералогічний музей. Кристалічні освіти різних видів, і вони нестримно різноманітні за формою та забарвленням.

Кристали кальциту - грона поземних «квітів».

Натікання - як правило, самі масивні освіти. Уява легко розпізнає численні "бороди", "гребінки" та інші плоди творчості, іноді явно належать турботливим гномам, а іноді і якимось більш великим і похмурим підземним тварям.

Плафони або прозорі монокристали гіпсу. Загадкою залишається зростання іліт утворення цих кристалів гіпсу. Чому вони ростуть не так, як всі навколишні кристали, залишається наукової загадкою.

Геліктити - несподіване багатство гротів печери Оптимістична. Першовідкривачі й не думали, що такі утворення можливі в гіпсових печерах. Це чудо було «власністю» вапнякових печер. Серед них немає двох однакових. В середньому вони досягають десяти сантиметрів але бувають і великих розмірів.

Геліктити - загадкові печерні освіти. До сих пір не ясно, чому ці кристали всупереч силі тяжіння ростуть убік, вгору, тільки не вниз! Припускають, що головну роль в процесі утворення гелектітів грають сили поверхневого натягу в краплях води. Ростуть ці унікальні кам'яні квіти надзвичайно повільно.

Район залу «Авербаха» і табору «Сива Кобила» - здається, що в печері стало світліше: стіни змінили колір. Це нижні поверхи печери ми потрапили в царство дрібнокристалічного гіпсу.

Район «Озерний» - в найдальші й потаємні куточки земних надр відводять заплутані лабіринти, і погляду допитливих очей відкриваються фантастичні картини підземного світу. Тут, в кам'яних палацах тисячоліттями несуть свою службу непідкупні сторожа - камені-ідоли.

ПБЛ «Павук» - складна робота спелеологів під землею. Дослідження печер часом триває багато місяців, тому спелеологам доводиться влаштовувати в печерних порожнинах свої базові табори.

ЗУРСГС Сайт спелеологів »


Погода в Королівці »

Контакти »

Контакти

Экскурсії до печер »

Статистика »

Сьогодні131
Вчора340
На цьому тижні1868
В цьому місяці1391
Всього671688